mekanı gizli tutulan konser!
ilk albümü eski köprünün altında’yı yayınladığı 1999’dan beri yüzlerce konserle milyonlarca hayranına ulaşan duman grubu bu sefer sevenlerinin karşısına bambaşka bir konseptle çıktı: red bull saklı sahne. orgnizasyonu showhow tarafından yapılan ve 6 kasım 2012 tarihinde istanbul’da eski beykoz kundura fabrikası’nda düzenlenen projenin en ilgi çekici yanı konser mekanının sır gibi saklanması oldu. yalnızca 300 davetlinin katıldığı özel projede sevenleri, özel olarak tasarlanmış bir mekanda duman’ı yakından unutulmayacak bir atmosferden izlemiş oldu. red bull saklı sahne’ye ulaşmak için beşiktaş’ta buluşan sevenleri tekneyle eski beykoz kundura fabrikası’na giderken yolda multitap’in canlı performansının tadını çıkardılar.

toplam 300 davetli bu sıradışı projeye katılmaya hak kazandı. davetliler son ana kadar konserin yerini öğrenmeyi bekledi ve 6 kasım salı 18:00’de beşiktaş meydanı’nda buluştular. meydan’dan özel bir tekneyle alınan davetlileri yol boyunca başka bir sürpriz bekliyordu: yükselen grup multitap!

red bull saklı sahne teknesi nihayet eski beykoz kundura fabrikası’na yanaştığında davetliler için daha da unutulmaz anlar başlıyordu: duman konseri!

daha çok dizi ve film setlerine ev sahipliği yapan mekan bu sefer red bull saklı sahne için özel olarak tasarlanmıştı. 300 davetli duman’ın performansından önce film gibi bir geceye adımlarını attılar. kırmızı mavi ışıklarla boyanan mekanda gece için özel hazırlanan lounge’lar davetlileri bekliyordu. hem açık hem de kapalı lounge’larda bekleyen davetliler konser başlıyor anonsuyla duman’ın gizli saklı sahnesine kavuşmuş oldu.