showhow’ın ilk projesi sun.day.sky, şehirli insanları şehrin içinde ama karmaşasından uzakta, masmavi bir gökyüzünün altında, yemyeşil çimlerinin ortasında nefes aldığı ve sosyalleştiği bir ortam yaratma fikriyle ilk olarak 2009 yılında ortaya çıkmıştır.

özgürlük, deneyim, kendine alan yaratma, tasarım, oyun, eğlence, heyecan gibi kelimelerle özdeşleşen ve Iki gün süren sun.day.sky üç yıldır 11:00’den 23:00’e her yaş grubundan binlerce istanbullu’yu santralistanbul’da ağırladı.

plak pazarı’nın bağımsız ve alternatif plak dükkanlarında müzik dinleyenler, uçurtmalarını yapıp uçuranlar, frizbi oynayanlar bazaar alanındaki tasarımcılara takılıp alışveriş yapanlar, ginger ile gezenler ve yaşayan kütüphane’de canlı kitap dinleyenler sun.day.sky’ın keyfini çıkaranların arasındaydı.

özgür hisset alanı’nda pandomim ve kukla gösterileri izleyip, jonglörlük yapanlar; motosiklet öğrenmeye çalışan hevesliler ile ana sahne’deki 123, gevende, imer demirer quartet, sattas, protecho, wufi; tamirane’de jehan barbur quartet, lazcaz, aquavit, çağıl kaya happy people ve funk-tet’in canlı performanslarını dinleyen müzikseverler ve gece açıkhava sinemasının keyfini çıkaranlar…

hep beraber sosyalleştiğimiz ve güzel zaman geçirdiğimiz sun.day.sky’ın dördüncüsünde görüşmek üzere…